2014-04-02

Lotnicze Orły 2013 - Produkt Roku

System bezzałogowy "Albatros"
Wymieniony produkt został zaprezentowany po raz pierwszy w 2013 roku. Albatros – to bezzałogowy system obserwacyjny polskiej produkcji stworzony dla zastosowań cywilnych. Typowe realizowane misje to wykonywanie fotomap oraz trójwymiarowych modeli powierzchniowych terenów leśnych i uprawnych. Możliwość prowadzenia obserwacji powierzchni ziemi w widmie widzialnym, bliskiej podczerwieni oraz w podczerwieni pozwala również na wykorzystanie samolotu w misjach poszukiwawczych np. lokalizacja obiektów emitujących ciepło takich jak człowiek lub ogień.


Głosuj na bezzałogowy system Albatros


Flaris LAR 1
Flaris LAR 1 to jednosilnikowy odrzutowy samolot o lekkiej konstrukcji kompozytowej. Należy on do nowej kategorii małych samolotów ultralekkich, który jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy muszą podróżować w celach biznesowych lub turystycznych. Flaris LAR 1 łączy w sobie przeciwstawne cechy: łatwość pilotażu, właściwą samolotom ultralekkim z osiągami odrzutowca (prędkość i zasięg). Do jego pilotowania wymagana jest tylko licencja turystyczna.

Głosuj na Flaris LAR 1


Nowe radio lotnicze NC55A
Radio zostało po raz pierwszy pokazane na targach lotnictwa lekkiego Para Rudniki w 2013 roku. Ten model, to kompilacja doświadczeń z poprzednich modeli łącząca najnowszą technologię z prostą, intuicyjną obsługą. To radio powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednych użytkowników i pozwolić im jeszcze bezpieczniej uprawiać sporty lotnicze.

Głosuj na radio lotnicze NC55A


Wózek Spyder Competition
To wózek, na którym Marcin Krakowiak zdobył pierwsze miejsce podczas Slalomowych Mistrzostwach Świata odbywających się w Aspres sur Buech. To wózek jednoosobowy, może być wyposażony w dwa zbiorniki po 16L, a w razie potrzeby można zwiększyć ilość paliwa, Competition nie został stworzony z myślą o rozbieraniu go. Elementami, które można zdemontować lub założyć w codziennej eksploatacji to kosz i ewentualnie śmigło. Napęd jest przykręcony na stałe do wózka, natomiast zbiorniki montowane są bezpośrednio w wózku, a nie w napędzie.

Głosuj na Spyder Competition